Samochodów przybywa coraz więcej. Prawie każdy z nas jest w stanie posiadać swój własny samochód. Niestety przez to robi się tłok w miastach. Zakorkowane ulicę i pełne parkingi straszą natłokiem samochodów. Dlatego powinniśmy wykazać proekologiczne podejście i używać swoich samochodów jak najdłużej.
Drugi obieg samochodów zorganizowany jest w dobrze działający rynek. Używane samochody zmieniają często właścicieli.

Popularny jest też wykup samochodów używanych wcześniej w firmach. Bardzo popularne są auta krajowe poleasingowe z polskich salonów. Salony samochodowe zajmujące się sprzedażą nowych aut pośredniczą również w zbywaniu tych, które były użytkowane na zasadzie leasingu w firmowych flotach transportowych.

Atutem tego sposobu jest pewność zakupu, jaką daje renoma salonu samochodowego. Auta są sprawdzane pod względem technicznym i proceduralnym. Przed sprzedażą dokumentacja samochodu została przestudiowana i zweryfikowana. Nie ma więc obawy przed matactwem.

Najczęściej auta poleasingowe oferowane przez salony samochodowe nadają się od razu do użytku. Można zasiąść za kierownicą i udać się do najbliższej stacji paliw, żeby zatankować bak do pełna. Samochody poleasingowe mają przed sobą jeszcze długi czas eksploatacji. Są to zazwyczaj auta najwyżej kilkuletnie.